Czym jest Cross Training?

Różnorodność

Cross Training jest zróżnicowany pod względem rodzajów ćwiczeń, długości ich wykonywania oraz ciężaru jakie im towarzyszą. Podczas każdego treningu spotkasz się z innym zestawem ćwiczeń, tzw. WOD (ang. Workout of the Day). Dzięki temu, szybko poprawisz swoją siłę, wytrzymałość, mobilność, szybkość, sprawność, równowagę i precyzję. Duża zmienność sprawia, że Cross Training to pełny trening ciała, który nigdy nie stanie się nudny.

Funkcjonalność

Ruch funkcjonalny zawsze istniał. To część naszej natury. Ludzie są zaprojektowani tak, aby rzucać, ciągnąć, podnosić, wspinać się, biegać i skakać – to są właśnie ruchy funkcjonalne. Ruchy te zwykle obejmują wiele grup mięśni i stawów oraz generują moc z rdzenia, na zewnątrz, do ramion i nóg. Cross Training bazuje właśnie na ruchach funkcjonalnych. Istnieje wiele korzyści z ich wykonywania, jednym z najważniejszych jest to, że wszystkie (jeśli zrobione poprawnie) są bezpieczne, a ryzyko kontuzji jest minimalne.

Intensywność

Cross Training jest znany ze swojej intensywności. Dlaczego? Po pierwsze, trening nie narzuca tylko rodzaju i ilości ćwiczeń jakie musisz wykonywać – określony jest także czas. Co więcej, ruchy funkcjonalne, tak ważne w treningach Cross Training, aktywują wiele grup mięśniowych w pojedynczym ćwiczeniu. Gwarantuje to szybsze i lepsze efekty, w porównaniu z ćwiczeniami izolacyjnymi i umiarkowanie intensywnymi.