I wanna join

Witaj!

Cieszymy się, że chcesz dołączyć do grona Adeptów CrossFit Stocznia.

Nasz Box ma charakter szkoły treningowej, z klasami według poziomu zaawansowania. Adepci uczą się nowych elementów technicznych i stawiani są przed zadaniami sprawnościowymi,  które są dobrane optymalnie do ich potrzeb i możliwości treningowych, tak żeby na każdym treningu zwiększać swoje osiągnięcia i osiągnięcia.

Od czego zacząć?

Jeśli jesteś u nas po raz pierwszy, zapraszamy Cię na zajęcia Mobility, Class 1 lub Technika Intro.

Na treningi obowiązują zapisy. Aby zapisać się na trening, wejdź w zakładkę Zaloguj się, następnie w zakładce Grafiku się zapisz się na zajęcia, które Ci najbardziej odpowiadają.

Potem strój, ręcznik i coś do picia do plecaka i zapraszamy 😉

Uwaga! Odwołanie rezerwacji jest możliwe maksymalnie 4h przed treningiem. Nieodwołanie rezerwacji grozi srogim spojrzeniem recepcjonistki 🙂

Dla kogo jest Crossfit?

Jeśli Masz niedowagę lub nadwagę, nie potrafisz w skłonie dotknąć swoich piszczeli, wchodząc na drugie piętro tracisz widzenie ze zmęczenia, a noszenie siatek ze sklepu powoduje zakwasy to nasze zajęcia są właśnie dla Ciebie, pomożemy zbudować Ci siłę, wytrzymałość i gibkość, która przyda Ci się w codziennym życiu.

Jeśli jesteś byłym sportowcem, w młodości wyjeżdżałeś na zawody, całe dni spędzałaś/-eś biegając za piłką, grając w siatę, a teraz nie możesz nadążyć za dzieckiem na dziecinnym rowerku, to nasze zajęcia są dla Was, pomożemy Wam wrócić do dawnej formy.

Jeśli sięgasz do szafy, a ubrania z zeszłego roku “skurczyły się w praniu”, ciężko Ci poznać postać na wakacyjnym zdjęciu z przed paru lat, a obok stoi w końcu Twoja rodzina, to nasze zajęcia są dla Ciebie, pomożemy Ci wrócić do dawnej sylwetki albo osiągnąć taką jakiej nigdy nie miałaś/-eś.

Jeśli jesteś po kontuzji i boisz się, że świat sportu jest już dla Ciebie zamknięty, albo koniecznie chcesz szybko wrócić do dawnej dyspozycji, przez nasze ćwiczenia i ich poprawne wykonywanie Masz gwarancję, że zrobisz wszystko co się da.

Jeśli ćwiczysz jakąś dyscyplinę i Masz przerwę w sezonie, bo na przykład jesteś piłkarzem a za oknem -25°C, to nasze zajęcia są dla Ciebie bo przez swoją wszechstronność wzmocnią Twoje ciało, zbudują siłę i kondycję na następny sezon.

Czym CrossFit różni się od siłowni?

Pierwsza różnica, która rzuca się w oczy to to, że w Boxie CrossFitowym nie znajdziecie maszyn do wyciskania na klatkę, na nogi, na brzuch, osobnej na triceps, na biceps, i na coś tam jeszcze…., i co najważniejsze lustra na całą ścianę 😉

Tutaj znajdziesz piłkę lekarską, skakankę, drążek do podciągania, kettle, sztangi z obciążeniami, itp… U nas nie pozostaniesz sam sobie, u nas ćwiczy się w grupach, zawsze pod okiem profesjonalnego, licencjonowanego trenera, a Twoim “lustrem” jest Ktoś kto ćwiczy obok, z kim razem wylewasz pot, cieszysz się z sukcesów, kto cię wspomoże dopingiem i z kim po treningu usiądziesz i pogadasz bo to już Twój dobry znajomy, z kim razem przed chwilą leżeliście w tej samej kałuży potu. Bo tak to już jest, że ludzie uprawiający Crossfit tworzą jedną społeczność.

Pojedziesz na wakacje w Polsce czy za granicą, wpadniesz do Boxa, powiesz że ćwiczysz i zawsze z uśmiechem zaproponują Ci żebyś przyłączył się do treningu, tak to już jest… 😉

What is CrossFit?

Różnorodność

CrossFit jest zróżnicowany pod względem rodzajów ćwiczeń, długości ich wykonywania oraz ciężaru jakie im towarzyszą. Podczas każdego treningu spotkasz się z innym zestawem ćwiczeń, tzw. WOD (ang. Workout of the Day). Dzięki temu, szybko poprawisz swoją siłę, wytrzymałość, mobilność, szybkość, sprawność, równowagę i precyzję. Duża zmienność sprawia, że CrossFit to pełny trening ciała, który nigdy nie stanie się nudny.

Funkcjonalność

Ruch funkcjonalny zawsze istniał. To część naszej natury. Ludzie są zaprojektowani tak, aby rzucać, ciągnąć, podnosić, wspinać się, biegać i skakać – to są właśnie ruchy funkcjonalne. Ruchy te zwykle obejmują wiele grup mięśni i stawów oraz generują moc z rdzenia, na zewnątrz, do ramion i nóg. CrossFit bazuje właśnie na ruchach funkcjonalnych. Istnieje wiele korzyści z ich wykonywania, jednym z najważniejszych jest to, że wszystkie (jeśli zrobione poprawnie) są bezpieczne, a ryzyko kontuzji jest minimalne.

Intensywność

CrossFit jest znany ze swojej intensywności. Dlaczego? Po pierwsze, trening nie narzuca tylko rodzaju i ilości ćwiczeń jakie musisz wykonywać – określony jest także czas. Co więcej, ruchy funkcjonalne, tak ważne w treningach CrossFit, aktywują wiele grup mięśniowych w pojedynczym ćwiczeniu. Gwarantuje to szybsze i lepsze efekty, w porównaniu z ćwiczeniami izolacyjnymi i umiarkowanie intensywnymi.